مقالات علمی، پژوهشی، درسی

چگونه برای فرزندان خود مادر خوبی باشیم ؟
درج شده در تاریخ 1394/01/26 توسط سحر مظفربیگی.

گروه بندی

لیست مقالات
اصل تشویق و تایید کردن
تاریخ درج مقاله: 1394/06/14
اصل پرهيز از مقايسه كردن
تاریخ درج مقاله: 1394/06/14
تربیت سازنده
تاریخ درج مقاله: 1394/01/16
تکریم شخصیت کودک
تاریخ درج مقاله: 1393/12/25
نکات مهم در تغذیه دوران بلوغ
تاریخ درج مقاله: 1393/12/02
هوش هیجانی (هوش عاطفی)
تاریخ درج مقاله: 1393/11/26
بلوغ (بلوغ یک فرصت است نه تهدید)
تاریخ درج مقاله: 1393/11/19
تاب آوری
تاریخ درج مقاله: 1393/10/24
اختلال کم‌توجّهی - بیش‌فعالی
تاریخ درج مقاله: 1393/10/07
دانش آموزان بیش فعال
تاریخ درج مقاله: 1393/09/08
بیسکویت های سوخته
تاریخ درج مقاله: 1393/09/05
چگونه برای فرزندان خود مادر خوبی باشیم؟!


چگونه برای فرزندان خود مادر خوبی باشیم؟!بیهوده نیست که از قدیم گفته اند «نیست آسان بازی مادر شدن» مادر شدن مسوولیتی است عمیق که تا پایان زندگی همراه شماست و از این رو وظایف سنگینی را بر دوش شما می گذارد. زیرا پرورش نهال ظریف کودکتان برعهده شما قرار می گیرد. برای اینکه به بهترین نحوی از پس این کار برآیید فراموش نکنید. از همان بدو تولد فرزندتان باید به او احترام بگذارید. هیچ گاه با فرزندان خود مثل یک کودک رفتار نکنید. همیشه باید به خاطر داشته باشید که کودکان ما نیز انسان هایی هستند که خواسته ها و علائق متفاوت با دیگران دارند که باید به خواسته ها و علائق آنها احترام گذاشت.
سعی کنید با فرزندان خود بازی کنید حتی به آنها اجازه دهید که مثل یک دوست در بازی شما را بزنند. مثلا با آنها کشتی بگیرید، اما همیشه باید به خاطر داشته باشید که بین دوستی و اقتدار والدین حد و مرزی وجود دارد، گاهی اوقات لازم است با فرزندان خود دوست باشیم، اما گاهی باید طوری رفتار کنیم که هرگاه فرزندانمان به ما نیاز پیدا کردند، به ما تکیه کنند. حتما ساعاتی را با فرزند خود به تماشای تلویزیون بپردازید. اگر لیستی از برنامه های مورد علاقه اش تهیه کنید که دیگر عالی است. هنگام انجام تکالیفش به او کمک کنید. گاهی اوقات لازم است که با دادن هدیه و یا خواندن آهنگی، آنها را غافلگیر کنیم.
حتما راجع به نگرانی هایتان با آنها صحبت کنید. اگر دوست دارید کاری را انجام دهید ولی مطمئن نیستید که در آن موفق خواهید شد، از آنها کمک بگیرید. مثلا اگر دوست دارید رانندگی کنید اما می ترسید، از فرزند پسر خود بخواهید تا ساعاتی را کنار شما بنشیند و به شما آموزش رانندگی دهد. هرگاه فرزندتان دوست دارد با دوستانش ساعاتی را بگذراند، او را راحت بگذارید ولی در عین حال از دور مواظب او باشید.
هیچ گاه او را برای عدم معاشرت با دوستانش تحت فشار قرار ندهید .چون در این صورت همه حرف های دلش را با دوستانش در میان می گذارد و به شما که مادرش هستید، چیزی نمی گوید. هیچ گاه خودتان را به زور به او تحمیل نکنید. از تکرار اینکه شما همه چیز را می دانید و باتجربه هستید، ولی آنها بی تجربه هستند عمیقا خودداری کنید. سعی کنید هنگام صحبت کردن از واژه ها و یا اصطلاحاتی که خود او دوست دارد، استفاده کنید. به این ترتیب او شما را دوست خود می شمارد.


آخرین اخبار:
پیوند های مفید:
تماس با ما:

پیش دبستانی و دبستان نیک اندیشان (آسمان)
07137260444
شیراز بلوار مدرس بلوار رازی روبروی پلیس آگاهی
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه فرهیختگان جوان می باشد.
برای استفاده بهینه از این وب سایت از مرورگرهای مدرن مانند IE 9+ ، FireFox یا Google Chrome استفاده نمایید.